Problémy s únikem moči, náhlé nucení na močení, pokles pánevního dna - nejsou normální a jdou léčit

Urogynekologická ambulance gynekologického oddělení Masarykovy nemocnice v Rakovníku rozšiřuje své služby.

 

Močová inkontinence – nechtěný únik moči je velice častý a často skrývaný zdravotní problém. Obtíže s únikem anebo takzvanou urgencí (náhlé neodolatelné nucení na močení) trápí až 30% žen nad 60 let věku.

Jak s oblibou a často říká profesor MUDr. Martan: „ inkontinence vás nezabije, jen vám ukradne život“. A toto rčení mohu potvrdit. Pacientky s inkontinencí přestávají mít aktivní život, jejich jedinou myšlenou při opuštění domova je myšlenka na únik moči, jestli je po cestě dostatek toalet, jestli bude společensky únosné pohybovat se mezi lidmi,…  Také velice často pacientky málo pijí v představě, že pokud budou málo pít, budou chodit méně na WC. Bohužel to není pravda a ještě si tím mohou zhoršit jiné choroby (vysoký krevní tlak, žlučníkové a ledvinové kameny a podobně).

Přetrvává názor, že tyto potíže patří k věku a nedá se s nimi nic dělat. Toto je ovšem velký omyl! Urogynekologická ambulance v Rakovnické nemocnici může těmto pacientkám nabídnout širokou diagnostiku a farmakologickou i operační léčbu. Disponuje kvalitním urodynamickým přístrojem – což je specializovaný počítač se senzory měřícími tlak v močovém měchýři a v dutině břišní. Dále provádíme vyšetření pánevního dna a močového měchýře na ultrazvukovém přístroji  s  4D zobrazením. Ambulance používá k farmakoterapii široké spektrum léků tlumícími únik moče nebo náhlé nucení.

Nově je možnost léčby botulotoxinem, který se v krátké narkóze vpíchne do stěny močového měchýře. Účinnost této nové metody je vysoká a metoda je zcela bezpečná. Masarykova nemocnice je jedna z mála v ČR která tuto nadstandardní léčbu nabízí a přitom zdarma.

Samozřejmě nabízíme ženám i  operační řešení potíží. Jedná se zavedení pásky ze speciálního materiálu pod močovou trubici. Provádíme také různé druhy závěsných operací nebo plastik pochvy při poklesu pánevního dna.

Únik moči, náhlé nucení na močení nebo pokles pánevního dna LZE úspěšně léčit!

Pacientky se na nás mohou obrátit s jakýmkoli problémem, najdou u nás vždy pomoc.
K objednání slouží telefonní číslo 313 525 488 – objednací lhůty se nám zatím daří stlačovat na 14 dnů.

 

Prim. MUDr. Radek Poláček, Masarykova nemocnice Rakovník, gynekologicko-porodnické oddělení