Vše kolem myomů vám vysvětlíme a úspěšně vyřešíme v naší ambulanci.

 

Co jsou děložní myomy?
Děložní myomy jsou nezhoubné nádory, které vyrůstají z děložní stěny. Mohou být buďto uvnitř dělohy anebo se mohou nacházet na jejím povrchu nebo v děložní stěně. Někdy se vyskytují i mimo dělohu, například na vaječníku. Jedná se většinou o tuhé svalové uzly o velikosti centimetru až po desítky centimetrů (pokud se jejich léčbě nevěnuje pozornost).

Myomy se objevují osamoceně nebo jako vícečetné a postihují asi 30 % žen. Většinou myomy nevyvolávají velké obtíže a stačí je jen sledovat v rámci pravidelných gynekologických prohlídek, nejlépe ultrazvukem. Někdy se však myomy projevují více či méně specifickými obtížemi, z nichž nejtypičtější je nadměrné děložní krvácení, bolesti v podbřišku, nemožnost otěhotnět nebo pak útlakem okolních orgánů.

 

Jak se myomy léčí?
Myomy, které nezpůsobují obtíže a nezvětšují se, stačí sledovat. Pokud vyvolávají potíže, pak je možnost léčby různými medikamenty nebo pak operačně. Operační řešení je možné radikální, při kterém se odstraní i děloha nebo pak odstranění pouze myomů nebo uzavření vyživujících cév vedoucích k myomu. 

Léčba  léky i operačně je velmi úspěšná.   Objednejte se na telefonním čísle 313 525 466